Autor

Artur PruzińskiNazywam się Artur Pruziński. Jestem kontrabasistą i managerem zespołu rockowego KA1, a także basistą w kwintecie jazzowym SUOVA. W listopadzie 2016 roku w sprzedaży ukazała się moja debiutancka powieść Jarek Patriota: Bóg, honor i włoszczyzna.

Z tych trzech pasji (muzyka, pisanie, management) narodził się pomysł bloga muzycznego. Stawiając pierwszej kroki z zespołami i próbując przebić się z materiałem do mediów, natrafiłem na szereg trudności. Z drugiej strony poznałem wielu inspirujących i niezwykle ciekawych ludzi. Doszedłem do wniosku, że warto o muzyce również pisać, aby przybliżać słuchaczom zagadnienia około-muzyczne z trochę innej perspektywy niż finalny produkt (dźwięk) oraz żeby wspierać rodzimych artystów, ludzi utalentowanych i zarazem niedocenianych.

Blog muzyczny ciekawieomuzyce.pl ma inspirować, dostarczać merytorycznych treści, ciekawostek z branży muzycznej. Zero grafomanii. Tylko ciekawe publikacje. W marcu 2017 do współpracy zaprosiłem Jakuba Badełka i aktualnie projekt nosi nazwę Ciekawie o Kulturze, wyszliśmy poza obszar muzyki i rozpoczęliśmy tworzenie materiałów video. Zachęcamy do subskrypcji.

Artur Pruziński – portfolio

Wywiady ze mną:
Wywiad dla portalu BookHunter
Wywiad dla Telewizji Słodki Live
Wywiad dla Fabryki Ludzi