KA1+Chór Wydziału Fizyki UW+Anna Maria Huszcza

Mamy przyjemność zaprezentować Wam w świątecznej odsłonie wspólny projekt zespołu rockowego KA1, Chóru Wydziału Fizyki UW pod przewodnictwem Katarzyny Płońskiej oraz nagradzanej kompozytorki Anny Marii Huszczy. Utwór „Arkadia” zespołu KA1, pierwszy numer z debiutanckiej płyty grupy z 2016 roku w zupełnie nowym christmasowym klimacie. Posłuchajcie i obejrzyjcie!

Katarzyna Płońska i Anna Maria Huszcza – wirtuozerska przyjaźń

Katarzyna Płońska – dyrygentka, muzykolog – troszkę ponad rok temu opowiadała na łamach Ciekawie o Kulturze o tym, jak zostać chórzystą. Niesamowicie zdolna i urocza Kasia (nie ukrywam, że zawsze czułem do niej artystyczną miętę!) zapoznała mnie ze swoją przyjaciółką, równie utalentowaną Anną Marią Huszczą, która z kolei zaprezentowała dla nas swój autorski projekt wydziwiAnka. Efektem tych relacji jest nie tylko nasza przyjaźń, ale również wspólny projekt, który zdecydowaliśmy się zrealizować – połączyć muzykę rockową z kompozytorską, profesjonalną nutą i amatorskim, ale niezwykle zaangażowanym w proces tworzenia chórem. Wyszły z tego 2 utwory, z czego pierwszy – Arkadię – w bardziej „christmasowej” tonacji, prezentujemy Wam pod choinkę.

KA1 – rockowo-jazzowa praska nuta

KA1 to zespół z warszawskiej Pragi, który współtworzę z przyjaciółmi, efekt sąsiedzkiej libacji z kwietnia 2015 roku. Aktualnie, w trochę zmienionym składzie, nie ograniczamy się już do praskiej strony Wisły. W czerwcu 2016 roku wydaliśmy debiutancki krążek, który otwiera utwór Arkadia. Na płycie znalazła się również piosenka o nazwie „Dziewczynka”. Oba te utwory na jesieni 2017 na warsztat wzięła Anna Maria Huszcza, zrobiła do nich aranżacje na chór Kasi Płońskiej, które następnie nagraliśmy w Studio Diamentowy Pies u Piotra Mazurka, a całość zmiksował niezastąpiony Mateusz Boruszczak z poznańskiego Studio Montażu Dźwięku. W utworze Arkadia gościnnie…zagwizdał Paweł Choina.

Zapraszam na fanpage zespołu.

KA i Chór Wydziału Fizyki UW

 

Artur Pruzinski