Natalia Moskal – (Im)Perfetta

Natalia Moskal

Natalia Moskal to artystka, która tworzy w trzech językach: polski, włoskim i angielskim. Mieszka w odciętej aktualnie od świata Lombardii. Mieliśmy okazję porozmawiać korespondencyjnie tuż przed epidemią koronawirusa. Muzyka, sztuka nie mają na szczęście granic. Twórczość Natalii spodobała mi się, jest warta polecenia. Posłuchajcie (w treści wywiadu link) jak przyjemnie wpada w ucho zarówno polskie jak i włoskie wykonanie jej singla „Mogę” / „(Im)Perfetta”.

Artur Pruziński: Natalia, wydałaś przez ostatnie trzy lata dwa bardzo dobrze przyjęte przez publikę krążki, a ostatnio pojawił się Twój singlowy debiut w języku włoskim. Będziemy mieli nową Kasię Smutniak, tyle że sceny muzyczno-lirycznej?

Natalia Moskal: Bardzo bym chciała! Kasia Smutniak jest dla mnie absolutnym wzorem i autorytetem. Nie tylko ze względu na jej sukces ale też na to, jaką jest kobietą – o naprawdę dobrym sercu. Kasia jest prawdziwą filantropką, interesuje ją los innych, angażuje się w sprawy społeczne i finansuje różne działania charytatywne. To bardzo piękne. Ale oczywiście bardzo inspirujący jest dla mnie jej sukces na włoskim rynku. Chciałabym dotrzeć kiedyś do takiego miejsca w swojej karierze.

Artur Pruziński: Jak to się stało, że mieszkasz w Mediolanie?

Natalia Moskal: Wyjechałam do Mediolanu na ostatni rok studiów i potem już zostałam. Cały czas podróżuję między Włochami a Polską, bardzo często wracam do domu, póki co publikuję tez muzykę zarówno po polsku jak i po włosku. Życie prywatne zatrzymało mnie we Włoszech, wiec uznałam, że być może to znak, żeby spróbować też spełnić się tu muzycznie.

Artur Pruziński: Co Ci bardziej w duszy gra, muzyka czy poezja?

Natalia Moskal: Muzyka, zdecydowanie. Projekt z poezją był concept albumem zainspirowanym niesamowitą kobiecą postacią, Kazimierą Iłłakowiczówną, przy okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale to muzyka, którą piszę i nagrywam i nad którą pracuję z producentami od zera jest dla mnie tą najważniejszą.

Wykonanie singla Natalii w języku włoskim:

Ten sam singiel w języku polskim:

Artur Pruziński: Twoja muzyka bardzo przyjemnie tuli i jak to się mówi – łagodzi obyczaje 🙂 A czego na co dzień sama najbardziej lubisz słuchać?

Natalia Moskal: Uwielbiam wokalistki zza oceanu i to ich muzyki słucham najczęściej – Lizzo, Ariana Grande, H. E. R., Little Simz, Dizzy Fae. Ostatnio zakochałam się też w Rosalia, a na spokojne wieczory albo jako tło do pracy słucham najczęściej jazzu. Lubię bardzo Johna Coltane’a albo Milesa Davisa.

Artur Pruziński: Jakie masz plany artystyczne na 2020 rok?

Natalia Moskal: Muzyka i książki to moje wiodące zajęcia, choć nie jedyne, i to z nimi mam najwięcej planów. W 2020 chcę opublikować 3 lub 4 książki w moim wydawnictwie Fame Art, a co do muzyki – mam sporo singli, które przygotowałam na przestrzeni ostatniego roku, głównie po włosku, ale też po polsku i po angielsku. Chcę, aby wszystkie ujrzały światło dzienne.

Artur Pruziński: Dziękuję za wywiad no i realizacji planów!

Artur Pruzinski