Nowy singiel i oficjalny teledysk KA1. Ciekawie o Kulturze patronem medialnym!

Emocje - singiel KA1

Warszawski sextet jazz-rockowy KA1 wypuścił singiel i oficjalny teledysk, promujący drugi krążek zespołu. Premiera albumu planowana jest na koniec roku 2017. Miło nam poinformować, że Ciekawie o Kulturze jest patronem medialnym projektu, razem z takimi markami jak ArtRock.pl i WybieramKulture.pl. Zachęcamy do obejrzenia niezwykle artystycznego teledysku. Przedstawiamy również plany muzyków na najbliższe miesiące.  

 
 

„Emocje” to pierwszy singiel z nowej płyty zespołu KA1, roboczo nazwanej… „2”.  Teledysk zrealizował klawiszowiec sextetu – Arcadius Mauritz. Wystąpiła Evel Kryśkiewicz. Zespół pojawił się w Laboratorium Studio w Warszawie w marcu tego roku i nagrał trzy utwory . Mix i Master to dzieło Mateusza Boruszczaka. Ekipa Ciekawie o Kulturze (Artur Pruziński, Jakub Badełek) produkuje drugi teledysk do utworu „Przestrzeń”. Premiera planowana na  czerwiec/lipiec.

Zespół do współpracy zaprosił znaną kompozytorkę Annę Marię Huszczę oraz Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Katarzyny Płońskiej. Artyści wzbogacą dwie kompozycje z roboczej „2”. W maju KA1 wchodzi ponownie do studia, tym razem z zamiarem nagrania 2 lub 3 utworów metodą „na setkę”, czyli na żywo jako cały team. Muzycy chcą odtworzyć ducha koncertowego grania, w którym – jak sami twierdzą – czują się najlepiej i które sprawia im największą frajdę. Pod koniec lata planowany jest trzeci „take”. Numer „2” na gwiazdkę? – bardzo realne.

Aktualny skład zespołu: Damian Całka (wokal, teksty, przeszkadzajki), Artur Pruziński (kontrabas elektryczny, menago), Arcadius Mauritz (klawisze), Marek Elas (gitara), Mariusz „Szatan” Skodowski (perkusja), Jakub Sudoł (trąbka, druga gitara)

Sprawdź:

 

Artur Pruzinski