CHØCØLATE – „¥E$”

CHØCØLATE z nastrojowym krążkiem „¥E$”

Pod koniec listopada 2018 ukazała się druga ep-ka zespołu CHØCØLATE. Ciekawie o Kulturze jest jednym z patronów medialnych krążka „¥E$”. Nim opowiem Wam, dlaczego warto sięgnąć po twórczość zespołu, pozwólcie, że zdradzę jedną z tajemnic naszej dwuosobowej redakcji. Jednym z trzech powodów, dla których powołaliśmy z Jakubem Badełkiem projekt Ciekawie o Kulturze, była chęć wspierania rodzimych artystów poprzez nagłaśnianie ich twórczości, tam gdzie widzimy artystyczny potencjał oraz zacną jakość. Lubelski zespół (również o korzeniach kanadyjskich) zdecydowanie powinien zagościć na dłużej na globalnej mapie nurtu „Indie Electronics”.

CHØCØLATE

A zatem dlaczego warto sięgnąć po muzykę CHØCØLATE?

Otóż bardzo prawdopodobne, że Ci się spodoba i zagości na dłużej na Twojej spotify’owej liście ulubionych wykonawców. U mnie na takiej liście znalazły się trzy utwory zespołu. Dwóm z nich możesz się „przyjrzeć” w teledyskach znajdujących się w tej recenzji.

Wideoklip do utworu „Vaccine”, otwierającego płytę:

Nastrój i profesjonalizm

Słuchając CHØCØLATE, zapominam o codziennych troskach i orbituję na sennej galaktyce, czuję przestrzeń, którą tak bardzo lubię w muzyce. Częściowo to zasługa wszechobecnej elektroniki, zespół bowiem odważnie sięga po komputery, ale robi to ze smakiem i z wyczuciem. MOREOVERMUSIC  porównał płytę „¥E$” do twórczości łódzkiego tria KAMP!. Jeśli bawimy się w porównania, to poszedłbym krok dalej. Devonté Hynes znany również jako Blood Orange to artysta, o którym pomyślałem już po pierwszych taktach utworów „Vaccine”, „The Truth” czy „Tropico”. #Szacun #Sztosik #Prestiż #Tłusto

Warto „wpaść” na kanał YT zespołu i obejrzeć ich produkcje video, również te z pierwszej epki „Jewelry”. Jest pomysłowo, ładnie i profesjonalnie, niczym w MTV.

Wideoklip do utworu „Tropico”


Muzycy CHØCØLATE to młodzi panowie z Lublina (Victor Wisniowski, Marcin Pałka, Krzysztof Wejman, Piotr Cholewiński). Wokalista Victor wychował się w Kanadzie, stąd język angielski nie jest żadną fanaberią w twórczości kwartetu. To pierwszy język Victora. Myślę, że to dobrze, bo chłopak ma to coś, niewykluczone, że jego głos zapadnie wielu ludziom w pamięci. A całemu zespołowi życzę sukcesów i wielu fanów. Mówię Wam – sprawdźcie ich!

Artur Pruziński

CHØCØLATE na Facebook

CHØCØLATE na Instagram

CHØCØLATE na Spotify

CHØCØLATE na YouTube