Steam, Drums n Dance – niecodzienne wydarzenie

Steam Achimowicz

Anna Achimowicz, Marcin Urzędowski i Adam Rozenman stworzyli bez wątpienia unikalne i bardzo oryginalne trio sceniczne. Futuryzm, moda, perkusja, rytm i kontakt z publiką – a to wszystko w nietypowych przestrzeniach. W miniony weekend gościli ze swoim spektaklem Steam, Drums n Dance w warszawskim Koneserze. Zatańczyli, pograli i zaszokowali stylizacją…

Anna Achimowicz swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w 1996 roku w studiu „Metro” Janusza Józefowicza, by później pójść w stronę rozmaitych projektów na styku tańca, choreografii, muzyki. W ostatnich miesiącach za sprawą współpracy z artystą Marcinem Urzędowskim dorzuciła do portfolio modę – choć Ci, którzy widzieli Annę na scenie kiedykolwiek, mogą rzec, że „modna” to ona była już wcześniej :). Z Anną mieliśmy zresztą okazję już kiedyś porozmawiać o projekcie Rock Dance Theatre. Marcin Urzędowski to przede wszystkim improwizujący muzyk perkusyjny i twórca marki modowej Prepostevolution. Tworzy kostiumy głównie z… recyclingu i śmieci.

Achimowwicz

Hmm, taniec, improwizująca perkusja, śmieci, odważne stylizacje – jakbym odbył spotkanie z Krystyną Mazurówną – najsłynniejszą polską tancerką, lubą i muzą wielu sławnych na czele ze Sławomirem Mrożkiem czy Jeanem Paulem Belmondo. Także sami rozumiecie, jeśli lubicie takie niekonwencjonalne figle, wybierzcie się na jeden z pokazów Anny i Marcina, wspomaganych przez muzyka Adama Rozenmana. Gdzie i kiedy będą występować kolejny raz? Śledźcie strony artystów na facebooku:

>> Fanpage Rock Dance Theatre

>> Fanpage Marcina Urzędowskiego

Zdjęcia: Oskar Tuszyński

steam

 

Artur Pruzinski